Bu Hisselere Dikkat

Göstergeleri dikkat çeken hisseler listelenir. İndikatör ve hareketli ortalamalardaki sinyal değişimlerini takip edebilirsiniz. İstediğiniz endeks ve sektörleri seçerek o sektör veya endekslere ait hisselerin göstergelerinin ürettiği sinyallere ulaşabilirsiniz. Hisse senetlerinde dikkat çeken ve son güncel verilerle sinyal üretenler seçtiğiniz tabloya göre listelenecektir. Bu hisselere dikkat bölümünde bütün hisse senetleri taranarak hisselerde sinyal üreten göstergeler listelenmektedir. Bulunduğunuz gün itibari ile hisse senedinin dipte mi zirvede mi olduğunu, düşüş trendine girip girmediğini, yükseliş trendinde olup olmadığını, işlem hacmindeki artışın kaç gündür devam ettiğini, ya da düştüğünü, kısa vadeli göstergelerinin al sinyali verip vermediğini, ya da orta vadeli göstergelerin al verip vermediğini bu hisse senedi sinyal listesinden görebilirsiniz.

Dikkat çeken hisseleri sektörlere göre sıralamak, sektörde genel bir hareketlenme yaşanıp yaşanmadığının izlenmesi açısından da önemlidir. Yatırım Guruları hisse senetlerine yatırım yaparken tek bir kriteri değil birden fazla kriter ve değişkeni göz önünde bulundurarak karar verilmesi gerektiğini ısrarla hatırlatmaktalar. Siz de Finnet 2000 Plus’ta bu hisselere dikkat bölümünde sinyal üreten hisse senedinin üzerine bastığınız anda hisse senetlerine ait Türkiye’deki en detaylı hisse analiz sayfalarına ulaşabilirsiniz. Böylece dikkat çeken hisseyi birden fazla kritere göre analiz edebilirsiniz.

Göstergelerin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Göstergeler, hisse senedi seçiminde tek başına yeterli değildir. Teknik Analiz Literatüründe yaygın olan, gösterge kullanımı dikkate alınarak veriler hesaplanmıştır. Diğer teknik analiz yöntemleri ile birlikte kullanılmalıdır. Burada ön plana çıkan hisse senetleri, diğer teknik analiz yöntemleri ve temel analizle desteklendikten sonra tutarlı sonuçlar elde edilebilir. Osilatör ve göstergelerin fiyat hareketine karşı duyarlı oldukları unutulmamalıdır.