Tablolar nasıl kullanılır?

Finnet 2000 Plus’da yer alan internet teknolojisinin en son harikalarından birisi olan Akıllı Tablo, FINNET tarafından etkili, kolay ve pratik analiz yapılabilmesi amacı ile geliştirildi.

Bu tablo ile istediğiniz sütun başlığına göre ekrandaki verileri büyükten küçüğe veya küçükten büyüğe sıralayabilirsiniz. Bu sıralama sırasında tablo yeniden verileri internet sunucusundan indirmediği için beklemeden, anında tabloyu istemiş olduğunuz sütuna göre sıralı olarak görürsünüz.

Kolonlara göre sıralama

Tablo üzerinde herhangi bir sütun başlığı üzerinde tıkladığınız zaman tablodaki tüm veriler ilgili sütuna göre küçükten büyüğe sıralı olarak düzenlenir. Yeniden aynı sütun başlığına basarsanız bu kez sıralama ilgili sütuna göre ancak bu defa büyükten küçüğe olacak şekilde yapılır. Büyükten küçüğe sıralama yaptığınızda o sütun başlığının altında aşağı ok görünür. Küçükten büyüğe yapıldığında ise yukarı ok görülür.

Risk gruplarına, endekslere ve sektörlere göre sıralama

Her bir tablodaki verileri; endekslere, sektörlere ve risk gruplarına göre sıralayabilirsiniz. Eğer isterseniz risk derecesi en düşük grup olan A grubu hisselerdeki kapanışları listeleyebilir, analizlerinizi bu hisseler üzerinden yapabilirsiniz. Ya da risk derecesi en yüksek grup olan D grubuna göre sıralama yaparak risk derecesi yüksek hisseleri görebilirsiniz.

Tarih, Dönem Ve Gün Seçimi

Gün sonu seçeneği ile içerisinde bulunan işlem gününe ilişkin detaylara ulaşabileceğiniz gibi tarih seçerek tek bir tarihe ilişkin ya da dönem seçerek belli tarihler arasındaki verileri listeleyebilirsiniz.

Para birimi / Baz Seçimi

Analizlerin bazılarında bulunan Para Birimi yada Baz seçim alanlarıyla, tabloda yer alan parasal verileri seçilen para birimi yada baz a göre dönüştürerek görüntüleyebilirsiniz.

Sayfada Görülecek Satır Adedini Düzenleme

Listelemek istediğiniz sayfa açıldığında sayfada görüntülemek istediğiniz kayıt sayısını seçim yaparak değiştirebilirsiniz. Seçim değişikliği yapıldığında liste otomatik olarak o kayıt adedinde yenilenecektir.

Önceki, sonraki sayfalara nasıl gidebilirsiniz?

Tablonun sağ alt kısmında bulunan numaralar ile tablo üzerinde önceki, sonraki, ilk ve son sayfalara gidebilirsiniz.

Arama

Tablonun sağ üst kısmında yer alan Bul bölümünde hisseye veya endekse ilişkin kodu yazarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Yardım

Ekrandaki tablonun içeriği, nasıl yorumlanabileceği, içerdiği veri alanlarının anlamı gibi açıklamaları içeren yardım ekranına ulaşmanızı sağlar.